Czym jest airdrop krypto?

utworzone przez | Airdropy

Jeżeli dopiero rozpoczynasz swoją przygodę z zarabianiem w sieci, bardzo możliwe, że poznałeś już pojęcie airdrop, które było stosowane w innych kontekstach. W przypadku krypto, airdropem nazywamy zrzut tokenów na rzecz społeczności. Najczęściej odbywa się on po wykonaniu konkretnych działań lub w drodze losowania. Airdrop krypto to swego rodzaju akcja promocyjna, mająca poszerzyć świadomość o istnieniu tokena. Jest to jeden z lepszych sposobów dotarcia do przyszłego inwestora, ponieważ korzystamy na tym my, czyli społeczność. Czynności, które należy podjąć, aby zakwalifikować się do aidropa, to najczęściej proste zadania typu obserwacja projektu na Twiterze, bądź w innych social mediach. Zadań zazwyczaj jest kilka i aby wziąć udział w airdropie, należy wykonać je wszystkie. Do airdropów przydaje się również adres ERC-20, który możesz wziąć z portfela Metamask. Na adres, który podasz w formularzu do airdropa, zostaną wysłane tokeny, które będą Ci przysługiwać po zakończeniu kampanii.

Rodzaje airdropów krypto

Airdropy krypto możemy podzielić na cztery główne kategorie. Pierwszą z nich są airdropy, do których możesz się zakwalifikować poprzez wypełnienie formularza i wykonanie zadań, tak, jak to opisaliśmy wyżej. To jest jedna z najczęściej spotykanych form zrzutu tokenów. Drugą z nich jest wynagradzanie poprzez zaangażowanie. Innymi słowy, możesz zdobyć dodatkowe tokeny poprzez czynne uczestnictwo w danym ekosystemie tj. oddawanie głosów w głosowaniach i staking tokenów. Doskonałym tego przykładem jest Cosmos Ecosystem, który w 2022 roku króluje pod względem airdropów. Trzecim rodzajem są rozdania za testowanie DEXów, czyli zdecentralizowanych giełd. Przeważnie można na nich stakować oraz tworzyć „farmy” tokenów. Prościej ujmując, oddajesz tokeny do pracy i otrzymujesz z tego tytułu naliczenia w postaci innych tokenów. Wracając jednak do tematu airdropów, platform typu DEX nieustannie przybywa, a co za tym idzie, pojawia się więcej okazji do zdobycia darmowych tokenów.

Airdropy z pierwszej kategorii są najbardziej narażone na scamy. Najczęściej takie „zrzuty” są organizowane za pośrednictwem Telegrama, lecz nie mają na celu obdarowania Cię tokenami, lecz wyłudzenie adresu Twojego portfela, bądź, co gorsza, tajnej frazy seed. Właśnie dlatego przed dołączeniem do jakiegokolwiek airdropa warto wykonać własny research. W świecie krypto, oprócz airdropów możesz napotkać również wiele innych okazji na zdobycie dodatkowych pieniędzy. Wiele takich akcji organizują duże giełdy typu Binance, ByBit, czy Mexc. Najlepiej więc posiadać konta na kilku giełdach i obserwować aktualności.

Jak poszukiwać airdropów krypto?

Najwięcej informacji na temat bieżących oraz przyszłych aidropów znajdziesz na takich platformach jak Twitter, Medium oraz YouTube. Autorzy danego projektu najczęściej zamieszczają aktualizacje na dwóch pierwszych wymienionych platformach, zaś na YouTube znajdziesz wielu użytkowników, zarówno polskich, jak i zagranicznych, którzy śledzą takie informacje na bieżąco i dzielą się nimi z innymi. Warto uczestniczyć w tym wszystkim osobiście, aby niczego nie przeoczyć. My oczywiście będziemy w tym pomagać, ale zawsze dobrze zrobić też coś na własną rękę 😉

jakzarabiacwdomu.pl

Zarabianiem w internecie zajmujemy się od 2015 roku. Przez ten czas mieliśmy styczność z różnego rodzaju afiliacją, promocjami oraz kryptowalutami. Teraz dzielimy się zdobytą przez lata wiedzą i pokazujemy sprawdzone sposoby na zarabianie w internecie.

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *